معایب بلیچینگ دندان ؛ عوارض بلیچینگ دندان با لیزر چیست؟

بلیچینگ دندان
16 06 1400

عوارض بلیچینگ دندان با لیزر چیست؟ همان طور که می دانید، دندان ها تاثیر زیادی بر زیبایی چهره و لبخند دارند. درست به همین دلیل است که بسیاری از افراد علاوه بر سلامت دندان های خود، به مرتب و سفید بودن آن ها اهمیت می دهند. اما به دلایل مختلفی ممکن است دندان ها لکه دار شده یا تغییر رنگ دهند. خوشبختانه این روزها راه های مختلفی برای سفید کردن دندان وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده نمایید. یکی از آسان ترین روش ها مراجعه به دندانپزشک تخصصی در تهران و استفاده از درمان بلیچینگ است. معایب بلیچینگ دندان چیست؟ ایا بلیچینگ دندان مضر است ؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به این پرسش پاسخ دهیم.

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان یکی از فرایندهای حرفه ای سفید کردن دندان است که توسط دندان پزشک انجام می شود. دندانپزشک شما می تواند از روش های مختلفی برای سفید کردن دندان های شما در مطب یا در خانه استفاده کند. اما به طور کلی، در این روش دندان های شما با کاربامید پراکسید سفید می شود. این ماده به پروکسید هیدروژن و اوره تجزیه شده و در واکنش شیمیایی رنگ دندان را هدف قرار می دهد. این یک روش ایمن برای سفید کردن دندان ها است.

 

سفید کردن دندان

درمان بلیچینگ در مطب

بلیچینگ در مطب یکی از موثرترین راهکارها برای داشتن دندان های سفید است، چرا که درمان های خانگی دیرتر شما را به هدفتان می رساند. اما در مطلب غالبا با یک جلسه یک ساعته و یا تعداد جلسات اندک بلیچینگ، می توانید دندان های زیبا داشته باشید. زیرا غلظت پراکسید هیدروژن در محصولات کاربردی مطب بیشتر از محصولاتی است که در خانه استفاده می کنید. همچنین در صورتی که لثه های شما دچار مشکل و یا ضایعاتی باشند، استفاده از این روش در مطب قطعا توصیه می شود و نه روش های درمان خانگی! دندانپزشک شما همچنین از تابش نور بر روی دندان های شما استفاده می کند تا روند سفید شدن دندان سریع تر انجام شود.  

درمان بلیچینگ در منزل

گاهی ممکن است شما دوست داشته باشید از درمان های خانگی برای سفید کردن دندان های خود استفاده نمایید. در این حالت دندان پزشک با قالب گیری از دندان های شما، قالب های متناسب با فک و دندان هایتان ایجاد کرده و سپس ژل مخصوص سفید کردن دندان ها را برایتان تجویز می کند. شما باید ژل را درون قالب ریخته و آن را روی دندان های خود قرار دهید و برای مدت 30 دقیقه الی یک ساعت چند هفته این کار را انجام دهید. این روش معمولا بسیار زمان بر بوده و دیرتر تاثیرگذار خواهد بود.

 

بلیچینگ دندان در مطب

عوارض بلیچینگ دندان با لیزر چیست؟

عوارض بلیچینگ دندان با لیزر چیست؟ مانند هر روش درمانی دیگری، بلیچینگ دندان نیز می تواند با عوارض جانبی همراه باشد. اما در کل این روش، روش درمانی ایمن و بدون عواضی است اگر به مرکز درمانی معتبر و پزشک متبحر مراجعه نمایید.

حساسیت دندان

اگر برای اولین بار است که از این روش برای سفید کردن دندان های خود استفاده می کنید، ممکن است برای مدت چند ساعت پس از درمان، با دندان های حساس مواجه شوید. در این حالت دندان پزشک، محصولاتی که حاوی نیترات پتاسیم و ژل سدیم فلوراید هستند را برایتان تجویز می کنند. البته با گذشت زمان، این حساسیت کاهش یافته و از بین می رود. یکی از مهم ترین عوارض بلیچینگ دندان با لیزر بروز حساسیت است. البته اگر به دندانپزشکی معتبر که از مواد مرغوب استفاده می کنند، مراجعه نمایید، پس از چند ساعت بروز حساسیت اولیه، دندان های شما به حالت سابق خود باز می گردند.

تحریک لثه ها

در فرایند بلیچینگ ممکن است لثه های شما تحریک شوند که البته این اتفاق در صورت برخورد سفید کننده ها به لثه رخ می دهند. نگران نباشید چرا که پس از پایان فرایند بلیچینگ، تحریک لثه ها نیز به پایان می رسند.

نکته

همواره به یاد داشته باشید که شما نمی توانید با بلیچینگ دندان، به صورت دائمی دندان های سفید داشته باشید و باید هرچند وقت یکبار از روش های سفید کردن دندان برای ترمیم و بازیابی سفیدی دندان ها استفاده نمایید.

ضمنا لازم است بدانید که این روش برای دندان های طبیعی کاربرد دارند و شما نمی توانید از بلیچینگ برای سفید کردن دندان های کاشته شده، کاپوزیت شده، بریج و یا دندان مصنوعی استفاده نمایید. اگر می خواهید دندان های زیبا داشته باشید، به فکر اصلاح زیبایی خنده باشید.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد، بلیچینگ یکی از روش های درمانی مفید برای سفیدی دندان است که عوارضی ندارد. اما اگر می خواهید بدون استرس و هیچ نگرانی از آسیب رسیدن به دندان های طبیعی خود این کار را انجام دهید، می توانید کار زیبایی دندان های خود را به پزشکان متبحر و متخصص کلینیک دندانپزشکی یاس بارین، بهترین دندانپزشکی غرب تهران بسپارید.