اصلاح طرح لبخند + روش ها، قیمت و نمونه کارها

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند یکی از درمان های زیبایی در دندانپزشکی است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. بدون تردید تمامی اعضای صورت می توانند در زیبایی چهره تاثیر داشته باشند، اما به جرات یکی از همین اجزای مهم، دهان و در پی آن دندان ها هستند. می گویند که لبخند زدن هر چهره ای را زیبا می کند، اما تصور کنید که دندان های مرتب، سفید و درخشان تا چه اندازه می تواند در زیبایی یک لبخند تاثیر گذار باشد! به همین دلیل است که علم دندان پزشکی این روزها پاسخ مناسبی به این نیاز داده است و با طراحی لبخند زیبا، بر آن است تا بی نظیرترین لبخند را به افراد هدیه دهد.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با انواع طرح لبخند، طراحی لبخند لثه ای، اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی و ... آشنا شده و مزایای آن آشنا شوید.

اصلاح طرح لبخند چگونه است

اصلاح طرح لبخند چگونه است ؟ طراحی لبخند یک عمل دندانپزشکی است که با هنرمندی پزشک متخصص لبخندهای طبیعی، با دندان هایی زیبا، سفید و مرتب به فرد هدیه داده می شود. طراحی لبخند می تواند شگفتی هایی را ایجاد کند تا سلامت دندان های فرد به همراه ظاهری بسیاری زیبا، به او بازگردانده شود؛ حتی اگر دندان های اصلی در بدترین حالت ممکن باشند!

این کار این روزها عجیب نیست! چرا که پیشرفت در علم دندانپزشکی امکانات گسترده ای در زیباسازی خنده را فراهم ساخته است. برای آنکه بدانید اصلاح طرح لبخند چگونه است ، باید با روش های و انواع طرح لبخند آشنا شوید. چرا که در هر یک از این روش ها، اصول مختلفی برای طراحی دندان های زیبا به کار گرفته می شود.

 

طراحی لبخند

 

مزایای اصلاح طرح لبخند چیست؟

همه افراد دوست دارند تا دندان های زیبا و مرتب داشته باشند، شاید بتوانیم داشتن دندان های زیبا و مرتب را از اصلی ترین مزایای اصلاح طرح لبخند بنامیم. این درمان، یک سرمایه گذاری مهم در زیبایی کلی ظاهر شما است. خوردن و نوشیدن غذاها و نوشیدنی های رنگی، استعمال دخانیت، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، سایش دندان ها روی هم، افزایش سن و بسیاری دیگر، همگی می توانند ظاهر دندان ها را تحت تاثیر قرار دهند. خوشبختانه پیشرفت علم در دندانپزشکی، می تواند این مشکلات را برطرف سازد.

از دیگر مزایای اصلاح طرح لبخند، می توانیم به ویژگی درمانی این فرایند نیز اشاره کنیم. مسلما هیچ زیبایی بدون پایه ریزی درست دوام نخواهد آورد. از این رو پزشک متخصص، در ابتدا به درمان دندان های معیوب پرداخته و سپس به آن ها ظاهری زیبا می بخشد. پس می توانیم طراحی لبخند را درمان دو منظوره بنامیم.

  • تغییرات فاحشی در چهره شما ایجاد می شود.
  • امکان رسیدگی به دندان های مرتب نسبت به دندان های نامنظم بیشتر خواهد شد.
  • می تواند مشکلات اساسی فک، دهان و دندان را برطرف سازد.
  • توجه شما به رسیدگی به دندان هایتان را افزایش می دهد.

موارد که گفته شد، از جمله مهم ترین مزایای اصلاح طرح لبخند است.

انواع طراحی لبخند

 

انواع طرح لبخند

 

لمینت و لومینرز و تاثیر آن بر طراحی لبخند

یکی از روش های موثر و جذاب انواع طرح لبخند، استفاده از پوشش هم رنگ دندان است که لمینت نام دارد. لمینت ها از جنس کامپوزیت دندان و یا سرامیک ساخته خواهند شد که می توانند نواقص دندان را بپوشانند.

این روش یکی از روش های شناخته شده و محبوب است که اغلب برای اصلاح رنگ ناخوشایند دندان ها، عدم قرینه بودن آن ها یا شکستگی های دندان اجرا خواهد شد.

لمینت ها در واقع پوسته نازکی است که روی دندان و به جای مینای دندان قرار می گیرند. اما از آنجایی که در این روش، مینای دندان باید کمی تراش داده شود، برخی از بیماران خواهان اجرای آن نیستند. اما خوب است بدانید که در لومینرزها که نازک تر هستند، دندان ها تراش نمی خورند.

طراحی لبخند با ارتودنسی

 

اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی

یکی از روش ها و انواع طرح لبخند ارتودنسی بزرگسالان است. کسانی که خواهان استفاده از این روش هستند، کمترین میزان تراش را روی دندان های خود شاهد خواهند بود. اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی به کمک سرامیک های نانو کریستالی ساخته خواهند شد که دارای مقاومت بالا و البته زیبایی فوق العاده هستند.
البته در کل اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی برای کسانی که تنها دندان های نامرتب داشته و تاب درمان های طولانی مدت را دارند، اتخاذ می شود. این روش برای اصلاح دندان های کودکان نیز استفاده خواهد شد که البته زمان لازم برای اجرای این فرایند درمانی را تعیین می کنند.

ونیر کامپوزیتی و طراحی لبخند

با ونیر کامپوزیتی شما می توانید در یک جلسه زیبایی را به لبخند خود برگردانید. در این روش یک دندانپزشک حرفه ای، از کامپوزیت ونیز که برای ترمیم دندان نیز مورد استفاده قرار می گیرند، برای طراحی لبخند شما بهره می گیرند.

 

 

روکش های کریستالی از انواع روش های اصلاح لبخند

کسانی که دندان های نامرتب زیادی داشته و بسیاری از آن ها در معرض عصب کشی هستند، کاندیدای مناسب تری برای استفاده از این روش خواهند بود. در این فرایند، روکش هایی از جنس تمام سرامیک برای آن ها ساخته شده که طول عمر زیادی دارند و می توانند لبخند فوق العاده ای را به فرد هدیه کنند.

 

طراحی لبخند با ایمپلنت دندان

روش دیگری که برای طراحی لبخند کاربرد دارد، استفاده از ایمپلنت های دندانی است. ایمپلنت ها به راحتی می توانند جایگزین دندان های طبیعی شده و تمام مشکلات روکش های دندان و حتی دندان های مصنوعی را برطرف کنند. این روش برای درمان انواع بی دندانی موثر است و می تواند لبخند فرد را زیبا کند.

اصلاح طرح لبخند لثه ای

اصلاح طرح لبخند لثه ای

اصلاح طرح لبخند لثه ای یکی دیگر از روش های رایج در طراحی خنده است. طول لثه برخی از افراد بسیار بلند است که این روی زیبایی لبخند آن ها تاثیر می گذارد. اصلاح طرح لبخند لثه ای که اغلب به کمک لیزر انجام شده و به آن لیفت لثه می گویند، برای این دسته افراد انجام خواهد شد.  

جراحی فک و صورت از انواع طراحی لبخند

نوع دیگری از انواع اصلاح لبخند، جراحی فک و صورت است، چرا که همیشه مشکل از دندان ها و لثه ها نیست. گاهی بیمار باید به دلیل مشکلات فکی، برای زیبا شدن لبخند، تحت عمل جراحی قرار گرفته تا استخوان فک او اصلاح شود.

بلیچینگ

یکی دیگر از انواع اصلاح و طراحی لبخند، بلیچینگ است. در این روش، کسانی که دارای دندان های مرتب و بدون ناهنجاری هستند، می توانند به کمک این روش، دندان های سفید، براق و درخشان داشته باشند.

 

اصلاح طراح لبخند با بوتاکس

لثه های برخی از افراد هنگام خندیدن، بسیار در چشم است و بلند به نظر می رسند. علاوه بر طراحی لبخند لثه ای، می توان از اصلاح طرح لبخند با بوتاکس در این شرایط استفاده کرد.

اصلاح طرح لبخند با بوتاکس چگونه است؟ در این نوع طراحی، به کمک بوتاکس عضلات بالا برنده لب بالای فرد، تضعیف می شود تا هنگام خندیدن، لب های او خیلی بالا قرار نگیرند. در این حالت لثه ها کمتر دیده می شوند و در نهایت فرد لبخند زیباتری خواهد داشت.

البته لازم به ذکر است که اصلاح طرح لبخند با بوتاکس روش چندان اصولی نیست و نمی توان آن را درمان دائمی دانست. زیرا این روش درمانی باید هر 3 الی 6 ماه یکراب تمدید شود، چرا که اثرات بوتاکس از بین می رود.

 

عوامل زیبایی در لبخند

عوامل زیبایی لبخند

تناسب طول و عرض دندان ها

یکی از عوامل زیبایی در لبخند، میزان نسبت طول و عرض دندان ها است تا بتوانند توازن زیبایی را در دهان و دندان ایجاد کنند. برای آنکه زیباترین حالت لبخند را داشته باشید، دندانپزشک تخصصی می بایست به این نسبت های طلایی آگاه بوده و به همان اندازه لبخند را طراحی کند.  

خطوط و اندازه لثه

خط لثه یکی از فاکتورهای مهم در داشتن لبخندی زیبا است. برخی از افراد لثه های بسیار بلندی داشته که هنگام لبخند، به چشم می آیند. یک دندانپزشک زیبایی، با جدیدترین تکنولوژی ها، می تواند لثه ها را متناسب با اندازه دندان و دهان، فرم دهد.

نامرتبی دندان

دندان های نامتقارن، همواره بر زیبایی لبخند تاثیرگذارند و اغلب بسیاری از افراد با مشکلاتی از قبیل کج بودن دندان ها رنج می برند. گاهی اواقت این نامرتب بودن می تواند مشکلات دیگری را به همراه داشته باشد.

فاصله های دندانی از بین رفته

این مشکل که یکی از عوامل زیبایی لبخند است، می تواند به دلایل ارثی و مادرزادی اتفاق افتد. فاصله های دندانی می توانند در لبخند فرد تاثیر گذاشته و سبب نامطلوب شدن شکل لبخند شود. به همین دلیل برای طراحی خنده می بایست فرایند اصلاحی روی دندان ها صورت گیرد.

 

اصلاح طرح لبخند غرب تهران

چنانچه می خواهید به دنبال کلینیکی برای اصلاح طرح لبخند غرب تهران هستید، به مقصد خوبی هدایت شده اید. برای طراحی خنده در کلینیک دندانپزشکی یاس، برنامه ریزی هایی صورت خواهد گرفت. البته این جدول زمانی به گونه ای برنامه ریزی خواهد شد تا تعداد قرارهای ملاقات به حداقل رسانده شود تا مجبور به حضور زیاد در کلینیک نداشته باشید.

به منظور اطمینان از دستیابی به اهداف زیبایی دندان و رفع مشکلات اساسی دندانپزشکی و اصلاح طرح لبخند غرب تهران ، یک مشاوره رایگان برای شما ترتیب داده می شود.  ویزیت برای اطمینان حاصل شدن از وضعیت سلامت دندان هایتان انجام خواهد شد. همچنین درباره شکل دندان های مورد علاقه شما و میزان سفیدی مد نظرات، با پزشک معالج به توافق خواهید رسید.

سپس در صورتی که نیازی به گذراندن فرایند درمان دندان های خود نداشته باشید، در وقت معین طراحی لبخند در کلینیک برای شما انجام می شود.

اصلاح طرح لبخند در کلینیک دندانپزشکی یاس

 

چه کسانی کاندیدای طراحی لبخند است؟

چه کسانی کاندیدای طراحی لبخند است؟ مسلما تمامی افراد نمی توانند برای طراحی لبخند گزینه های مناسبی باشند. اما در کل اگر جز این دسته از افراد هستید، می توانید برای زیباسازی لبخند خود، به دندانپزشک مراجعه نمایید:

  • هر فردی که دوست دارد جوان تر و شاداب تر به نظر برسد. طراحی لبخند می تواند پیری را از چهره شما تا حدی دور سازد.
  • فردی که می خواهد هنگام لبخند زدن اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد.
  • کسانی که به ظاهر خود اهمیت زیادی می دهند، حتما به فکر طراحی لبخند هستند.
  • کسانی که دوست دارند تا ظاهری جذاب تر و مرتب تر داشته باشند.
  • شاید برایتان جالب باشد، اما دندان های مرتب و شفاف می تواند شانس بیشتری برای موفقیت های شغلی برای افراد فراهم سازد.
  • تمام کسانی که به ظاهر و سلامتی دندان ها اهمیت می دهند.

آیا برای طراحی لبخند، ارتودنسی الزامی است؟

بسیاری از افرادی که به دنبال درمان های زیبایی دندان هستند، دندان های نامرتبی دارند. به همین دلیل پرسشی مطرح می شود که آیا تمامی دندان ها برای طراحی لبخند، به ارتودنسی نیاز دارند؟

اگر دندان ها مراجعه کننده بسیار نامرتب باشد، بدون تردید پیش از هرگونه اقدامات زیبایی، به ارتودنسی نیاز خواهد داشت. درواقع باید بگوییم که هیچ راهی برای اصلاح ناهنجاری های زیاد دندان وجود ندارد. اما اگر ناهنجاری در دندان ها و مشکلات فکی نداشته باشید، نیازی به درمان ارتودنسی نیز نخواهید داشت.

معایب طراحی لبخند چیست؟

در کنار مزایای طراحی لبخند، می توانیم به معایت طراحی لبخند نیز اشاره کنیم. حقیقت این است که پس از استفاده از روش های مختلف زیباسازی خنده، نیاز است تا بیش از پیش به سلامت دندان های خود اهمیت داده و بهداشت آن ها را بیشتر رعایت کنید. تنها در صورتی که بهداشت دهان و دندان را نادیده بگیرید، شاهد آسیب به دندان هایتان خواهید بود.

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است؟

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد پیش می آید، این است: هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟ در پاسخ به این پرسش که  هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟ باید بگوییم که این هزینه از فرد به فرد متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال برای برخی از افراد اصلاح و زیبایی تنها یک یا دو عدد از دندان ها می تواند زیبایی لبخند را به آن ها برگرداند. این در حالی است که برخی افراد نیاز به اصلاحات بیشتر روی دندان های خود هستند.

لذا برای آنکه پاسخ خود را دریافت کنید، پیشنهاد می کنیم برای دریافت مشاوره، به کلینیک دندانپزشکی یاس مراجعه نمایید تا پس از بررسی وضعیت دندان های شما، تصمیمات لازم برای اصلاح لبخند باب پسندتان، گرفته شود.

دوام روش های طراحی لبخند

مانند هر فرایند زیباسازی، طراحی لبخند نیز طول عمری دارد که البته بسته به میزان رسیدگی شما به دندان ها، طول عمر کامپوزیت ها، لمنیت ها، درخشش دندان ها و ... بیشتر یا کمتر خواهد شد.

 

سخن پایانی

همان طور که گفته شد، اصلاح طرح لبخند را یکی از عمل های دندانپزشکی می نامند که می بایست توسط پزشکی متبحر صورت گیرد. چرا که علاوه بر زیبایی دندان ها، باید سلامتی آن ها نیز تضمین شود.

در کلینیک تخصصی دندانپزشکی یاس، پزشکان ماهر و باتجربه ای آماده هستند تا  زیبایی را به لبخند شما ببخشند. کافی است با ما تماس بگیرید.